Συντήρηση σηράγγων
2020-06-13
Διάθεση ποσού 240.000 ευρώ
Τις σήραγγες που οδηγούν προς τα ορεινά χωριά του Δήμου Πύλης, συντηρεί η Περιφέρεια Θεσσαλίας. Προς τούτο ο Περιφερειάρχης Θεσσαλίας Κώστας Αγοραστός, υπέγραψε την έγκριση διάθεσης πίστωσης του έργου «Συντήρηση - λειτουργία σηράγγων οδικού δικτύου Π.Ε. Τρικάλων 2020 - 2021» προϋπολογισμού 240.000 ευρώ.
![Η σήραγγα Αγ. Κυριακής Νεράιδας](https://099150eca8.clvaw-cdnwnd.com/00b6bee7163d07eae076877623448eae/200001194-06da206da4/%CE%A3%CE%97%CE%A1%CE%91%CE%93%CE%93%CE%91%20%CE%91%CE%93%20%CE%9A%CE%A5%CE%A1%20%CE%9D%CE%95%CE%A1.jpg?ph=099150eca8)
Η σήραγγα Αγ. Κυριακής Νεράιδας
παρεμβαίνουμε και κάνουμε ό,τι είναι δυνατό για να μην υπάρχουν προβλήματα».